pátek 1. března 2013

365 domácích receptů aneb "home-made"

Domácí výroba hořčice, nutelly, jogurtů, ale třeba i šamponu či budky pro ptáky, lepidla a nebo sirupu proti kašli může být mnohdy hodně ekologická, šetrná a i levná. Použijete základní suroviny a neplatíte za obaly, reklamu, dovoz a tím emise.
Neříkám, že by se člověk měl snažit být úplně úplně soběstačný a do obchodů už nevkročit, to by v dnešním světě ani moc nedávalo smysl. Ale stojí za to si čas od času dokázat, že umíme něco vyrobit, víme co v tom je a jak se to dělá.

Domácí osvěžovač vzduchu a domácí samozavlažovací květináče. (Zdroj obrázků je z webu: http://www.home-made.cz/)

Včera jsem našla výborný web http://www.home-made.cz/. Autorka si dala za cíl zveřejnit 365 návodů pro 365 dní jejího života jako určitou cestu za lepším životem. Už si návody pročítám a těším, se co všechno vyzkouším a co nového ještě přibude. Jen opatrně na spouštění webu v některých prohlížečích (např. v Opeře web nefunguje), zatím mi spolehlivě zafungoval ve Firefoxu.

Rozhodně mne zaujalo:
  • návod na domácí lepidlo na papír, u kterého nehrozí, že by se jím vaše dítě mohlo otrávit.
  • návod na domácí osvěžovač vzduchu, levný, jednoduchý a zajímavý. Nadchl mne a hned jej musím jít zkusit, jestli opravdu funguje.
  • jak se odlíčit, když vám dojde odličovač? Stačí otevřít ledničku.
  • parádní jednoduché domácí vlhčené ubrousky.
  • návod na domácí tekuté mýdlo úplně jednoduše z klasického (u mne z marseiilského) mýdla. Proč mne něco takového nenapadlo už dříve? Hned běžím to zkoušet.
  • hodně zvláštní návod na domácí droždí z mouky a jablka, jsem zvědavá, jak bude fungovat v receptech.
  • domácí nutella, ve které si můžete snadno upravit poměr ve prospěch oříšků a kvalitní čokolády a ubrat nezdravého cukru. Nebude to levnější než v obchodě, ale kvalitnější a to za to v tomto případě stojí.
  • hodně jsem koukala, že tam je i návod na domácí směs do ostřikovačů, zimní i letní. Vždycky mi ty kupované směsi v autě děsně moc smrdí, toto zní zajímavě, nevím, jestli mi manžel povolí něco takového do našeho auta zkoušet :-). Akorát asi zkusím jen tu letní, ta zimní obshauje látku, která asi sama o sobě zrovna nevoní.
  • a jednoduchý návod na domácí čistič odpadu, který nemusíte mít pod zámkem kvůli dětem, míchá se na místě z věcí, které jsou obvykle doma.
(Zdroj obrázků je z webu: http://www.home-made.cz/)


Žádné komentáře:

Okomentovat